A JÁSZSÁGÉRT DÍJ KITÜNTETETTJEI

A kuratórium az 1997. évi Jászságért Díjat és a vele járó 100.000 forintot

Gecse Árpád festőművész

részére ítélte oda, életpályája elismeréseként.

Gecse Árpádot, a századdal egyidős művészt gyökerei az alattyáni ősi jász redemptus udvarházhoz kötik. A szülőfalu, a Jászság szeretete elkísérte őt a bécsújhelyi katonai akadémiára; a Képzőművészeti Főiskolára, ahol Rudnay Gyula tanítványa volt; itáliai tanulmányútjaira és a Szolnoki Művésztelepre egyaránt. Realista művészete, tájképei, portréi mindenkor sikert hoztak számára a hét évtized alatt a csoportos és egyéni kiállításokon. Reneszánsz léptékű ember: helytörténeti kutatásai, régészeti gyűjteménye, közéleti szerepvállalása egyazon tőről fakadnak - a felnevelő táj és népének szolgálatát jelentik. Műtermének látogatói jól ismerik kiapadhatatlan anekdotázó kedvét, töretlen életerejét. Művészi és emberi teljesítménye együtt érdemesíti őt a Jászságért Díj elnyerésére.

(Alattyán)