A JÁSZSÁGÉRT DÍJ KITÜNTETETTJEI

A kuratórium az 1998. évi Jászságért Díjat, s a vele járó 200.000 forintot

Molnár István tanár, ny. iskolaigazgató

részére ítélte oda, életpályája elismeréseként.

Molnár István tanár 1925-ben született Jásztelken. Később Jászszentandrásra került, pedagógusként itt élt és dolgozott, generációk tanítójaként, tanáraként, igazgató bácsijaként. Több  mint fél évszázada kezdte gyűjteni a jász paraszti élet szokásait, hagyományait, tárgyait. Gyűjtéseit kezdettől fogva publikálta, s máig több száz kisebb-nagyobb írása jelent meg helyi és országos lapokban, szakmai folyóiratokban.

Négy évtizede egyik megteremtője volt a jászsági honismereti mozgalomnak. Néprajzi pályamunkái megyei és országos pályázatokon egyaránt sikert arattak. Két kitűnő gyűjtése - a jászszentandrási szólások és közmondások, illetve a gyermekjátékok - könyv alakban is napvilágot látott. Remek előadó, megbecsült közéleti személyiség. Kutatásaival jelentős mértékben hozzájárult a Jászság értékeinek felmutatásához, megőrzéséhez és nemzetünk egészével történő megismertetéséhez.

(Jászszentandrás)