(1992. május)

Május 10-én részt vettünk és koszorúztunk a második világháború jászszentandrási áldozatai emlékművének avatásán.

Május 17-én Jászberényben került sor a második világháborús emlékmű avatására. Az ünnepségen egyesületünk – mint a megvalósítást anyagilag is támogató szervezet – elhelyezte koszorúját.

A tápiósági családi sírboltban május 24-én a család újratemette egyesület-elődünk egykori elnöke, dr. Czettler Jenő akadémikus földi maradványait. A kegyeleti aktuson egyesületünk számos tagja jelen volt.

Közel tucatnyi alkalommal budapesti kiránduláson láttuk vendégül a jászsági diákok, illetve cserkészek csoportjait. A jászágói, jászberényi, jászfényszarui, pusztamonostori fiatalokkal jártunk a Kerepesi úti Nemzeti Panteonban, a Parlamentben és megkoszorúztuk az Andrássy úti Czettler-emléktáblát.