MEGRENDELÉS

Szále László: Az én Jászságom

A riportkötet a jászsági hétköznapokba és ünnepekbe ad bepillantást. 144 oldal, 2.900 forint, kemény borító, papírkötés.

A karcsú kötet egy teljesen elmagyarosodott népcsoport titokzatos múltjáról, küzdelmes közelmúltjáról és bizonytalansággal teli jelenéről szól. Mely jelenben azonban van egy biztos pont: a múlt szeretete, a jász-magyar identitás őrzése. A szerző sok szeretettel, humorral és olykor a meghatottságát sem szégyellve mutatja be az „ő Jászságát”, és keresi ennek a különösen erős jász identitásnak a titkát, mely annak ellenére él és hat - nemcsak a történelmi Jászság területén, hanem a világban szétszóródott minden jászban -, hogy nem tudják biztosan, kik is voltak a jászok, honnan jöttek, mikor jöttek, hányszor jöttek, milyen nyelvet beszéltek, milyen ruhában jártak, hogyan táncoltak, mit énekeltek; s akik a törökdúlás után újra benépesítették ezt a földet, azok mennyiben vérségi leszármazottai az Árpád-kori jászoknak.

Riportok, visszaemlékezések, jeles jászok arcképvázlatai - Csányi Sándortól Sára Sándorig -, legendák, mesék, helyi ételreceptek vannak összeszőve ebben a szellemesen, olvasmányosan megírt könyvben, melyet Korniss Péter fotóművész gyönyörű képei illusztrálnak és díszítenek.

Ár: 2 900 Ft + postaköltség

Név*:
Postázási cím*:
Telefonos elérhetõség*:
Drótposta cím*:
Megjegyzés:
A képen látható kód*:
What is 82 + 11 - 48 =  →

Az automata névtelen regisztrációk miatt (spam) szükséges az azonosító kód megadása.
Ha nem olvasható a kód, akkor kérem kattintson a képre új kódért.

*kitöltése szükséges

A megrendelt kiadványt postai utánvétellel küldjük el.