TÁMOGATÁSBAN RÉSZESÜLT PÁLYÁZATOK - 1995
1.)

A jászárokszállási Római Katolikus Egyházközségnek a római katolikus templom építése történetének megíratásához és megjelentetéséhez.

2.)

A Jászsági Évkönyv Szerkesztőségének az 1995-ös Évkönyv megjelentetéséhez.

Elnyert támogatás: 50 000 Ft (Jászberény)

3.) A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Levéltár  számára a Zounuk Levéltári Évkönyv megjelentetéséhez.
Elnyert támogatás: 50 000 Ft (Szolnok)

4.)

Kiss Erika részére a Jász Történelmi Arcképcsarnok c. kiadvány megjelentetéséhez.

Elnyert támogatás: 50 000 Ft (Jászberény)

5.) A Berényi Műhely számára Muhoray Mihály festőművész monográfiájának megjelentetéséhez.
Elnyert támogatás: 20 000 Ft (Jászberény)

6.) Jászágó Község Klubkönyvtára színjátszó szakköre részére, a szüreti felvonulás megrendezéséhez.
Elnyert támogatás: 50 000 Ft (Jászágó)

7.) Jászárokszállás Város Önkormányzata javára a Jász Világtalálkozó helyi programjainak támogatására.
Elnyert támogatás: 50 000 Ft (Jászárokszállás)

8.) A Chachi-Drom Független Cigányszervezetnek a Roma Művészeti Nap megrendezéséhez.
Elnyert támogatás: 40 000 Ft (Jászárokszállás)

9.)

A Nagyboldogasszony Katolikus Általános Iskolának a „Szülőföldem a Jászság” c. vers- és prózaíró pályázatához.

10.)

A Lehel Vezér Gimnáziumnak az „Ahány nyelvet beszélsz, annyi embert érsz” angol nyelvi tábor támogatására.

Elnyert támogatás: 50 000 Ft (Jászberény)

11.) A Fényszaruiak Baráti Egyesülete részére, „A jászok és a Jászság története” c. vetélkedő megrendezéséhez.
Elnyert támogatás: 50 000 Ft (Jászfényszaru)

12.)

Dósai Honismereti Szakkör részére tájház felújításhoz, gyűjteményrendezésre.

Elnyert támogatás: 20 000 Ft (Jászdózsa)

13.)

A Nagyboldogasszony Római Katolikus plébánia részére a „Zarándoklat a Jászság értékeinek felkutatására” megvalósításához.

14.)

A Székely Mihály Alapítvány iskolakórusa  részére kották beszerzéséhez.

Elnyert támogatás: 50 000 Ft (Jászberény)

15.) Orosz Vivien, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola hallgatója  részére ösztöndíjként.
Elnyert támogatás: 50 000 Ft (Jászberény)

16.) Törőcsik István a József Attila Tudományegyetem történelem szakos hallgatója részére ösztöndíjként.
Elnyert támogatás: 20 000 Ft (Jászapáti)

17.)

Nagy Lajosnénak a „Jászárokszállási Zárda és Polgári Leányiskola története” c. dolgozat elkészítéséhez, ösztöndíjként.

Elnyert támogatás: 10 000 Ft (Jászárokszállás)

18.) A Jászárokszállási Képzőművészeti Műhely alkotómunkájához, fiatal tehetségek oktatásához.
Elnyert támogatás: 50 000 Ft (Jászárokszállás)

19.) Az Ágóiak Baráti Egyesülete  részére támogatásként.
Elnyert támogatás: 20 000 Ft (Jászágó)

20.) Dr. Nagy Janka Teodóra néprajzkutatónak a jász jogállás jogtörténeti és néprajzi vonatkozásainak kutatásához és publikálásához ösztöndíjként.
Elnyert támogatás: 40 000 Ft (Szekszárd)

21.)

Koncz Ildikó főiskolai adjunktus  részére Théodore Valerio francia festő alföldi témájú festményeinek franciaországi fotózásához, illetve tanulmány megírásához ösztöndíjként.

Elnyert támogatás: 60 000 Ft (Szolnok)

22.)

A Déryné Művelődési Központ Díszítőművészeti Szakköre részére anyagvásárlásra.

Elnyert támogatás: 20 000 Ft (Jászberény)

23.) A Jász Lovasbandérium Egyesületnek működésük támogatására.
Elnyert támogatás: 60 000 Ft (Jászberény)