TÁMOGATÁSBAN RÉSZESÜLT PÁLYÁZATOK - 1996
1.)

A Nagycsaládosok Országos Egyesülete Jászapáti Csoportja részére, a „Nagyszülők és unokák” alkotótábor megrendezéséhez.

Elnyert támogatás: 10 000 Ft (Jászapáti)

2.) A jászberényi Nagyboldogasszony Katolikus Általános Iskola által szervezett honfoglalás kori vetélkedőhöz.
Elnyert támogatás: 15 000 Ft (Jászberény)

3.) Vándorfy János Honismereti Szakkör 20. éves fennállására szervezett szakmai találkozóhoz.
Elnyert támogatás: 10 000 Ft (Jászapáti)

4.)

A jászágói színjátszó szakkör részére.

Elnyert támogatás: 20 000 Ft (Jászágó)

5.)

A Fényszaruiak Baráti Egyesülete honismereti táborához.

Elnyert támogatás: 20 000 Ft (Jászfényszaru)

6.) A Római Katolikus Főplébánia által szervezett jászsági millecentenáriumi honismereti kalandozásokhoz.
Elnyert támogatás: 20 000 Ft (Jászberény)

7.) A Jász Alkotóművészek Közössége (JAK) ez évi kiállításához.
Elnyert támogatás: 25 000 Ft (Jasz)

8.)

A Barkóca Gyermektáncegyüttes külföldi útjához.

Elnyert támogatás: 50 000 Ft (Jászberény)

9.)

A Berényi Műhely Alkotóközösség tagjainak, külföldi tanulmányút céljaira, ösztöndíjként.

Elnyert támogatás: 1 000 Ft (Jászberény)

10.)

A 90 éves Bercsényi úti Általános Iskola ünnepi évkönyvének megjelentetéséhez.

Elnyert támogatás: 10 000 Ft (Jászberény)

11.)

Sugárné Koncsek Aranka helytörténeti kutató „Jász történelmi arcképcsarnok II.” c. munkájának megjelentetéséhez.

„A jászberényi Erzsébet közkórház története” c. kéziratának megjelentetéséhez

Elnyert támogatás: 15 000 Ft (Budapest)

12.) A Jász Múzeum által megjelentetendő, Jász Faragó Sándor meséit tartalmazó kötethez.
Elnyert támogatás: 30 000 Ft (Jászberény)

13.) Fábián Zoltán Attila főiskolai hallgató részére ösztöndíjként a Jászságról szóló multimédia elkészítéséhez.
Elnyert támogatás: 20 000 Ft (Jászberény)

14.) Kocsis Gyula egyetemi adjunktus  részére „A Jászság népe, társadalma és gazdálkodása a 16-17. században” c. tanulmánykötet kiadásához.
Elnyert támogatás: 30 000 Ft (Cegléd)

15.) A Hamza Dezső Ákos festőművész, filmrendező, alapítványunk egykori elnöke munkásságáról szóló monográfia nyomdaköltségeihez.
Elnyert támogatás: 30 000 Ft (Jászberény)

16.) Dr. Tóth Pál Péter szociológus részére ösztöndíjként, a Jászságba 1990-94 között bevándorolt külföldiek vizsgálatához.
Elnyert támogatás: 30 000 Ft (Jász)

17.) Nagy Lajosné helytörténeti kutató részére ösztöndíjként, a helyi ipartestület történetének megírásához.
Elnyert támogatás: 10 000 Ft (Jászárokszállás)

18.) Csorba Béla, az újvidéki  Egyetem Bölcsészettudományi Kar Magyar Tanszéke munkatársának, ösztöndíjként, a 18-19. században a Jászságból Temerinbe áttelepülők történetének kutatásához.
Elnyert támogatás: 20 000 Ft (Vajdaság (Jugoszlávia))

19.) Dr. Selmeczi László régész, kandidátus által az egykori Kozmadamjánszállás feltárására szervezett régészeti táborhoz.
Elnyert támogatás: 20 000 Ft (Kozmadamjánszállás)

20.) A dr. Csima Péter tanszékvezető egyetemi docens (Kertészeti és Élelmiszeripari Egyetem által irányított „Egyedi tájértékek felmérése a Jászságban” c. program megvalósításához.
Elnyert támogatás: 50 000 Ft (Budapest)

21.) Kovács Gergely, a  Lehel Vezér Gimnázium diákja részére, ösztöndíjként külföldi tanulmányúthoz.
Elnyert támogatás: 200 Ft (Jászberény)

22.) A jászberényi Vasas Munkásénekkar csíkszeredai vendégkórusának dunakanyari tanulmányi kirándulásához.
Elnyert támogatás: 30 000 Ft (Jászberény)

23.) A jászágói Népdalkör zászlajának elkészíttetéséhez.
Elnyert támogatás: 8 000 Ft (Jászágó)

24.)

Az Ágóiak Baráti Egyesülete budapesti csoportjának működési támogatásként.

Elnyert támogatás: 15 000 Ft (Jászágó)

25.)

Az Árokszállásiak Baráti Köre budapesti csoportjának működési támogatásként.

Elnyert támogatás: 40 000 Ft (Jászárokszállás)

26.) A jászapáti Damjanich úti Általános Iskola nyelvművelő körének működési támogatásként.
Elnyert támogatás: 15 000 Ft (Jászapáti)

27.) Pilisjászfalu önkormányzatának, a Jász Emlékhely kialakításához.
Elnyert támogatás: 50 000 Ft (Pilisjászfalu)