TÁMOGATÁSBAN RÉSZESÜLT PÁLYÁZATOK - 1999
1.) Palágyi Béla részére, Jut eszembe c. könyvének megjelentetéséhez.
Elnyert támogatás: 20 000 Ft (Szolnok)

2.) Fodor István Ferenc (Jászjákóhalma), Dankó István (Jászladány), dr. Szerencsés István (Jászdózsa) és dr. Tóth János (Jászalsószentgyörgy) polgármesterek részére, a Jászság regionális szerepével kapcsolatos kiadványuk megjelentetéséhez.
Elnyert támogatás: 50 000 Ft (Jászladány)

3.) Gaál István részére, a Jászladány története c. könyv II. kötetének megjelentetéséhez.
Elnyert támogatás: 20 000 Ft (Jászladány)

4.) Tál Gizella részére, interjú sorozatának befejezéséhez, valamint a készülő kötet kiadásához.
Elnyert támogatás: 20 000 Ft (Szolnok)

5.) Szikszai Mihály részére, a Régi malmok a Jászság területén c. kiadvány kutatói munkájához, megjelentetéséhez.
Elnyert támogatás: 20 000 Ft (Szolnok)

6.) Az alapítvány vállalja Sándor Béla által összegyűjtött, a II. világháború idején hadifogolytáborba került árokszállásiak történetét összefoglaló kéziratos kötet folytatásának fénymásolását.
Elnyert támogatás: Ft (Jászárokszállás)

7.) Az Árokszállásiak Baráti Köre Budapesti Csoportja  részére működési célokra.
Elnyert támogatás: 30 000 Ft (Jászárokszállás)

8.) A Jászágói Népdalkör részére, működési célokra.
Elnyert támogatás: 20 000 Ft (Jászágó)

9.) A jászberényi Vasas Kórus működéséhez.
Elnyert támogatás: 20 000 Ft (Jászberény)

10.) A jászalsószentgyörgyi Rozmaring Asszonykórus részére jász népviseleti ruhák elkészíttetéséhez.
Elnyert támogatás: 20 000 Ft (Jászalsószentgyörgy)

11.) A Városi Könyvtár és Információs Központ részére, számítástechnikai eszköz beszerzéséhez.
Elnyert támogatás: 30 000 Ft (Jászberény)

12.) A Jászberény-Porteleki Pávakör részére, automata hangoló vásárlásához.
Elnyert támogatás: 12 000 Ft (Jászberény)

13.) A  Művelődési Ház és Könyvtár részére, Jászság-történeti vetélkedő megszervezéséhez.
Elnyert támogatás: 20 000 Ft (Jásztelek)

14.) Jászalsószentgyörgy község Önkormányzata részére, a Jászok Egyesületével közösen szervezett Jászok Világtalálkozójának költségeihez.
Elnyert támogatás: 100 000 Ft (Jászalsószentgyörgy)

15.) A Jászberényi Tanítóképző Főiskola Gyakorló Általános Iskola (Jászberény) részére az „Európai Uniós oktatási programmal a Jászság megismertetéséért” pályázathoz.
Elnyert támogatás: 40 000 Ft (Jászberény)

16.) A Cigány Fiatalok Kulturális Szövetsége részére a Jászsági Cigányzenészek Találkozójának megrendezéséhez.
Elnyert támogatás: 20 000 Ft (Jászapáti)

18.) A Vándorfy János Honismereti Szakkör részére a honismereti szakkörök találkozójának megrendezéséhez.
Elnyert támogatás: 20 000 Ft (Jászapáti)

19.) A Palotásy János Vegyeskar részére minősítő hangverseny megrendezéséhez.
Elnyert támogatás: 30 000 Ft (Jászberény)