BEMUTATKOZNAK TAGSZERVEZEINK

Jászapáti Városi Vegyeskar
Belépésük időpontja: 1996-11-22
A Jászapáti Városi Vegyeskar 1988-ban alakult, mint női kar. Az 1995-ben történt karnagyváltással egy időben - a hét éven át csak kivételes alkalmakkor szereplő férfiak állandó tagokká válásával - vegyes karrá alakult. Fenntartója a Városi Könyvtár és Művelődési Központ. Taglétszáma 29 fő, mely életkor és foglalkozás tekintetében sokszínű, többségük pedagógus. Repertoárjuk igen változatos: magyar és külföldi szerzők komoly és vidám, többszólamú műveit egyaránt szívesen éneklik. Örömmel vesznek részt a város rendezvényein, de adnak önálló hangversenyt is. Szívesen vállalnak szereplést a környékbeli településeken, két alkalommal osztrák testvérvárosuk, Grafenstein meghívásának is eleget tettek. Nagyon jó kapcsolatot ápolnak francia dalosokkal is. Országos kórusminősítő versenyen arany fokozatot értek el. Karnagyuk Sajó Ágota, fiatal énektanár, aki ügyszeretettel és lelkesedéssel irányítja a kórus munkáját.

<< vissza a tagszervezetekhez