BEMUTATKOZNAK TAGSZERVEZEINK

Déryné Vegyeskar
Belépésük időpontja: 1996-10-01
A jászberényi Déryné Vegyeskar

A jászberényi Vasas Munkásénekkar – 2007 óta Déryné Vegyeskar - 1960 február végén alakult meg. Akkori fenntartói a Városi Tanács, az Aprítógépgyár és a Hűtőgépgyár voltak. A kórus tagjai kezdetben többnyire munkások voltak, ma nyugdíjasok, pedagógusok, alkalmazottak és azok családtagjai. Az induláskor népdalokat és munkásmozgalmi dalokat éneklő együttesből többszörösen arany minősítésű kórus lett. Mai repertoárjukon Liszt, Bach, Bárdos, Eszterházy, Verdi, Vavrinecz, Beethoven, Cherubini, Szokolay, Kodály, Schumann művei szerepelnek. Szakmai-baráti kapcsolataik és fellépéseik a Jászságon túl kiterjednek Erdélyre, Olaszországra, Ausztriára. Egy alkalommal házigazdái voltak az Országos Vasas Dalostalálkozónak. A kórus fenntartója a Déryné Művelődési Központ és az Aprítógépgyár Rt. A kórus karnagya Ferencz Sándor.

<< vissza a tagszervezetekhez