BEMUTATKOZNAK TAGSZERVEZEINK

Csete Balázs Honismereti Egyesület
Belépésük időpontja: 1994-04-23
A jászkiséri Csete Balázs Honismereti Egyesület 1970. március 15-én alakult. Napjainkban 75 rendes és 30 pártoló tagja van az egyesületnek. A tagság évente többször ellátogat hazánk legszebb tájaira. 1972 óta rendszeresen részt vesznek és kiemelkedő eredményt érnek el megyei, illetve országos néprajzi és múzeumi pályázatokon. A népi kismesterségekhez kapcsolódó tárgyak ezreit gyűjtötték össze, s 1981-ben szakszerűen feldolgozva hat kiállító teremben helyezték el. 1995-ben egy romos épület felújításával létrehozták a Jász-portát öt helyiséggel, melléképületekkel és konyhakerttel. Egy év múlva a ház mellett emlékparkot alakítottak ki a honfoglalás 1100. évfordulója emlékére. 1997-ben kopjafát állítottak a magyar oktatás ezeréves évfordulójának tiszteletére. Több mint tíz éve, december idusán megrendezik az Apáról fiúra elnevezésű népi gyermekjáték bemutatót, több száz fő részvételével. Az egyesület alapító-vezetője Győri János tanár.

<< vissza a tagszervezetekhez