BEMUTATKOZNAK TAGSZERVEZEINK

Deák Ferenc Gimnázium és Közgazdasági Szakközépiskola
Belépésük időpontja: 1999-12-01
A jászárokszállási Deák Ferenc Gimnázium és Közgazdasági Szakközépiskola jogelődje gimnáziumként kezdte meg működését 1963-ban. Kezdetben évfolyamonként egy osztályt lehetett beindítani. Később, miután a környéken is ismertté vált ez a középiskola, már évfolyamonként két osztályt is beiskoláztak - a helybeli fiatalok mellett - Jászágó, Visznek, Tarnaörs, Erk, Vámosgyörk, Atkár községek tanulóiból. 1990-ben vette fel Deák Ferenc nevét az iskola, addig egy helyi munkásmozgalmi személyiség, Solymosi Ignác nevét viselte. 1992-ben indult el a hatosztályos képzés, amely azóta is eredményesen működik. 1997-ben jelentős profilbővítés történt: beindult a közgazdasági szakközépiskolai képzés. Jelenleg évfolyamonként egy 4 évfolyamos és egy 6 évfolyamos gimnáziumi osztály, illetve egy közgazdasági osztály tanul. A közeljövőben tervezik a az 5. tanévben induló közgazdasági szakmai képzés beindítását. A középiskola fenntartója a helyi önkormányzat. A tanintézet igazgatója dr. Szűcs Imréné tanár.

<< vissza a tagszervezetekhez