JÁSZSÁGI CIVIL VÁNDORDÍJ KITÜNTETETTJEI

Keresztény Értelmiségiek Szövetsége Jászberényi Szervezete

"A Jászságért" Alapítvány által első alkalommal kiírt Jászsági Civil Vándordíjat a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége Jászberényi Csoportja nyerte el.

A KÉSZ Jászberényi Szervezete nyolc éve csatlakozott a Jászok Egyesületéhez. A két szervezet eredményes együttműködése közös rendezvények megtartásában, emléktábla állításban, helytörténeti kiadványok megjelentetésében egyaránt megnyilvánult. A KÉSZ csoport által benyújtott pályázati munkaterv támogatásra méltó, mert jelentős hozzájárulás a Jászság közösségi, szellemi arculatának formálásához.

A vándorserleg és a 200.000 forintos pénzjutalom átadására a jászberényi főplébánia templomban került sor, 2010. december 4-én.

(Jászberény)