JÁSZSÁGI CIVIL VÁNDORDÍJ KITÜNTETETTJEI

Jászágói Népdalkör

A Jászsági Civil Vándordíjat és a vele járó 200.000 forint elismerést nyolcadik alkalommal ítélte oda "A Jászságért" Alapítvány Kuratóriuma.

A 2017. évi Jászsági Civil Vándordíjat a Jászágói Népdalkör (Jászágó) kapta.

A Jászágói Népdalkör 1995-ben alakult. Céljuk, hogy felkutassák, megőrizzék a Jászság népdal kincsét, régi idők dalait. Arra vállalkoztak, hogy e kincseket átadják az utókornak. Megalakulásuk óta részt vesznek a helyi rendezvényeken, a Dalos- és Jász Világtalálkozókon. Több helyezést, ezüst, arany minősítést értek el kistérségi és országos megmérettetéseken.

1998 óta tagjai a Jászok Egyesületének. 1996-ban és 2004-ben elnyerték a Jászok Egyesülete vándorserlegét. Hangjukat "A Jászságért" Alapítvány által kiadott hangkazetta és CD lemez is őrzi. Alapítójuk Szabó Gyuláné pedagógus.

Jelenlegi vezetőjük Kovács Zoltánné Lajos Krisztina mérnök, pedagógus. A dalkör közösségmegtartó és hagyományőrző szerepe felbecsülhetetlen fontosságú a kicsiny település életében. A Jászágói Népdalkör eredményei és törekvései méltóak a támogatásra és a Jászsági Civil Vándordíj elnyerésére.

A vándordíjat Jászágón, az 1956-os forradalom és szabadságharcra történő megemlékezés után adta át dr. Dobos László, a Jászok Egyesülete elnöke.

(Jászágó)