AZ EGYESÜLETE TÖRTÉNETE - 1990
Egyesületi összejöveteleink voltak:
1990. július 15.

Az év közepén létrejött a Jászok Egyesülete Szervező Bizottsága, mely az 1946-ban  feloszlatott szervezet újjáalakítását tűzte ki célul. Az előkészítő bizottság tagjai voltak: dr. Antóny Miklós, dr. Dobos László, Dobrotka László, Győző Gyula, Őriné dr. Goda Mária, Paksy Gábor.

A szervezők kibocsátották a „Kik vagyunk, mit akarunk?” című felhívásukat, melyet különböző személyiségekhez  juttattak el a Jászságban, kérve az elszármazottak névsorainak megküldését. Munkájukat kezdettől fogva támogatás, figyelem és segítőkészség övezte.

A szervezők felkérésére Bánó Attila grafikusművész – felhasználva a Lehel kürtön szereplő kiterjesztett szárnyú madár motívumát – elkészítette az egyesület grafikai jelképét. Azóta ez az embléma hirdeti körpecsétünkön, levélpapírunkon, a tagsági okleveleken és igazolványokon, valamint kiadványainkon együvé tartozásunkat.