(1995. március)

A Dunántúlra szakadt árokszállási jászok: Újireg község katolikusai új templomának szépítéséhez, felhívásunkra, egyesületünkön keresztül adományt küldött dr. Tompa Ottóné (Eger).

A jászkun redempció (önmegváltás) 250. évfordulójának egyik kiemelkedő programja lesz az a jászsági általános és középiskolás diákoknak szervezett helytörténeti vetélkedősorozat, melyet egyesületünk közösen rendez a Fényszaruiak Baráti Egyesületével. A vetélkedő díjazásához értékes könyvajándékkal járult hozzá Eszes Máté, a Zrínyi Kiadó igazgatója és Zöld Ferenc, az Akadémiai Kiadó igazgatója, mindketten egyesületünk tagjai. Ezúton is kifejezzük számukra a szervezők köszönetét.