TÁMOGATÁSBAN RÉSZESÜLT PÁLYÁZATOK - 1997
1.)

A Bedekovich Lőrinc Népfőiskolai Társaság Iglice Gyermek Néptánc Együttes részére.

Elnyert támogatás: 10 000 Ft (Jászfényszaru)

2.) A jászkarajenői Petőfi Sándor Művelődési Ház Honismereti Szakkör részére a nyári honismereti-néprajzi gyűjtő tábor szervezéséhez.
Elnyert támogatás: 15 000 Ft (Jászkarajenő)

3.)

A „Dósai” Honismereti Szakkör által szervezendő július 5-i „A hagyományos jászparaszti feldolgozó tevékenységek bemutatása” c. rendezvényhez.

Elnyert támogatás: 30 000 Ft (Jászdózsa)

4.) A Vándorfy János Honismereti Szakkör helytörténeti rendezvényéhez.
Elnyert támogatás: 30 000 Ft (Jászapáti)

5.) A Nagyboldogasszony Katolikus Általános Iskolának Zagyva-menti kerékpár és vízitúra lebonyolítására.
Elnyert támogatás: 20 000 Ft (Jászberény)

6.)

A jászdózsai Általános Iskola, Szakiskola és Diákotthon részére iskolatörténeti kiadvány megjelentetéséhez.

Elnyert támogatás: 30 000 Ft (Jászdózsa)

7.) Gaál István részére „Jászladány története” c. könyvének kiadásához.
Elnyert támogatás: 15 000 Ft (Jászladány)

8.) Az Árokszállásiak Baráti Köre Budapesti Csoportja részére, működési feltételek biztosítására.
Elnyert támogatás: 20 000 Ft (Jászárokszállás)

9.) A jászágói népdalkör részére fellépő ruha elkészíttetéséhez.
Elnyert támogatás: 20 000 Ft (Jászágó)

10.) A szegedi József Attila Tudományegyetem hallgatója, Törőcsik István részére, régészeti és néprajzi kutatásainak költségeihez.
Elnyert támogatás: 15 000 Ft (Jászapáti)

11.) Simon Cs. József újságíró részére ösztöndíjként, portré-sorozat készítéséhez.
Elnyert támogatás: 15 000 Ft (Szolnok)

12.) Gosztony Ernő részére a jászberényi temetők történetének fényképes dokumentációjához.
Elnyert támogatás: 10 000 Ft (Budapest)

13.) Tajti Erzsébetnek a helybéli kékfestés történetét áttekintő szakdolgozat elkészítéséhez.
Elnyert támogatás: 15 000 Ft (Jászapáti)

14.) Az Aladi Attila részére hozzájárulás szakközépiskolai tanulmányai elkezdéséhez.
Elnyert támogatás: 15 000 Ft (Jászágó)

15.) Molnár János grafikus részére a hagyományos paraszti kultúra megörökítéséhez, ösztöndíjként.
Elnyert támogatás: 20 000 Ft (Budapest)