BEMUTATKOZNAK TAGSZERVEZEINK

Bedekovich Lőrinc Népfőiskolai Társaság
Belépésük időpontja: 1995-05-04
A jászfényszarui Bedekovich Lőrinc Népfőiskolai Társaság 1993. december 20-án alakult meg húsz alapító és tíz pártoló taggal. Id. Bedekovich Lőrinc nevét vették fel, aki a Jászkun Kerületek első földmérője és kiváló térképkészítője volt. Az alapítók úgy vélték, városukban a népfőiskola tud gyorsan és sikeresen megfelelni a művelődési és közoktatási igényeknek. Számos hagyományőrző programjuk közül jelentősebbek az évente megrendezett Erzsébet napi kézműves vásár és az Országos Gyermeknéptánc Fesztivál. Sikeresek voltak ismeretterjesztő előadássorozataik, tanfolyamaik, művészeti programjaik. Nagy érdeklődés kísérte a Jász-Nagykun-Szolnok, Heves, Pest megye oktatási és művelődési szakemberei számára szervezett közoktatási fórumot, melynek folytatását tervezik. Terveik között szerepel egy felnőttképzési régióközpont létrehozása, mely a vidékfejlesztés, a falusi turizmus és a közművelődés népfőiskolai centruma is lesz. A társaság elnöke Kovács Béláné Pető Magdolna.

<< vissza a tagszervezetekhez